Kąpiel ziołowa – poznaj jej drogocenny wpływ na ciało

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Kąpiele dość często kojarzą się nam z najlepszym sposobem na relaks. I dużo w tym prawdy, ponieważ korzystnie wpływają nie tylko na ciało, ale i na duszę. Po ciężkim dniu to najczęściej jedyna okazja na złagodzenie stresów i napięć. Odpowiednia kąpiel ukoi zmysły i przyniesie ulgę, rozluźniając całe ciało. W ten sposób nie tylko odpowiednio się zrelaksujemy, ale również odżywimy ciało, które zaowocuje pięknym wyglądem.

Kąpiel ziołowa, czyli coś dla ciała, coś dla ducha

Odżywianie ciała to podstawa i warto postawić na kąpiele, które pozwolą cieszyć się pięknym i jędrnym ciałem. Ostatnimi czasy modne stały się kąpiele ziołowe, które oferują całe bogactwo najlepszych składników, dbających o ciało i kojących zmysły. Z tego powodu coraz więcej ośrodków relaksacyjnych w swojej ofercie proponuje wszelkiego rodzaju kąpiele, które cieszą się ogromną popularnością. Woda pozytywnie wpływa na nastrój, odpręża i relaksuje, a dzięki odpowiedniej kompozycji składników, świetnie sprawdzi się jako środek pielęgnacyjny.

Zioła to bogactwo najlepszych składników i witamin, które coraz częściej używane są w kosmetyce i w pielęgnacji, właśnie dlatego, że potrafią zdziałać cuda. Najczęściej, spotykamy się z używaniem ziół do pielęgnacji włosów, do dbania o dobrą kondycję cery czy paznokci. Aktualnie, jak zostało wspomniane wyżej, swoją chwałę przeżywają również kąpiele relaksacyjnych. Zioła, które najkorzystniej wpływają na jędrność ciała, to przede wszystkim – roz­ma­ryn, szał­wia lub mię­ta pie­przo­wa.

Bluszcz jest znany ze swoich właściwości redukujących cellulit. Doskonale zadba o gładkość skóry, wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej czy obrzęków. Na wszelkie opuchnięcia sprawdzi się mieszanka przygotowana z bluszczu, z kwiatów czarnego bzu i owoców jałowca. Na suchą i podrażnioną skórę najlepiej zadziałać siemieniem lnianym i kozieradką. Do ziołowej kąpieli można z powodzeniem dodać olejki, które dodatkowo wzmocnią działanie ziół, oraz korzystnie wpłyną na skórę i zmysły. Wpłyną pozytywnie na samopoczucie i zniwelują stres. To moc naturalnych składników, która sprawdzi się w każdej sytuacji.

Jak przygotować kąpiel ziołową?

Przygotowanie odpowiedniej kąpieli ziołowej w zaciszu własnego domu wymaga odrobiny znajomości zasad, w jakich parzymy zioła. Taką kąpiel można przygotować wedle własnych preferencji, jednak, aby zobaczyć pozytywne rezultaty, należy powtarzać ją regularnie, minimum raz w tygodniu. Do 2-3 li­trów wrząt­ku należy dodać około 3-5 ły­żek mie­szan­ki zio­ło­wej i go­tować 5 mi­nut. Gotowy wywar należy wlać do wanny. Jeśli chodzi o zwykłą kąpiel, to należy pamiętać, że temperatura wody w wannie nie powinna wynosić więcej niż 38 stopni Celsjusza, a sama kąpiel powinna trwać nie dłużej niż 20 minut.

W przypadku kąpieli po treningu, relaksujących mięśnie, wo­da po­win­na mieć 36-40 stop­ni Cel­sju­sza, co uła­twi de­tok­sy­ka­cję or­ga­ni­zmu. Kąpiel nie powinna trwać dłużej niż 10 minut. Kąpiel rozluźniająca to temperatura w granicach 26-35 stop­ni Cel­sju­sza i powinno się ją brać maksymalnie 15 minut. Kąpiel hartująca trwa zaledwie 3 minuty w temperaturze 25 stopni Celsjusza. Wszystko zależy oczywiście od indywidualnych potrzeb i preferencji oraz od efektów, jakich oczekujemy. Mieszanki ziół pozwolą na utrzymanie skóry w świetnej kondycji. Wpłyną pozytywnie na krążenie, jędrność, gładkość i pomogą pozbyć się niedoskonałości. Poza tym zniwelują uczucie szorstkości i suchości. To lek na całe zło pielęgnacyjnych problemów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Rolety wewnętrzne w kasecie z prowadnicami – dlaczego warto się zdecydować właśnie na nie?
/
Rolety wewnętrzne w kasecie z prowadnicami – dlaczego warto się zdecydować właśnie na nie?
Rolety wewnętrzne w kasecie z prowadnicami to popularne rozwiązanie stosowane w wielu domach i biurach.
Jak wybrać idealny notes reklamowy dla Twojej firmy?
/
Jak wybrać idealny notes reklamowy dla Twojej firmy?
Odkryj, jak skutecznie wybrać notes reklamowy dopasowany do potrzeb Twojej firmy. Zrozum, jakie rodzaje notatników mogą zwiększyć Twoją widoczność oraz jak sprawdzić ich jakość i profesjonalizm.
Kluczowe aspekty opieki medycznej dla naszego dobrostanu
/
Kluczowe aspekty opieki medycznej dla naszego dobrostanu
Medycyna i zdrowie są nieodłącznymi elementami naszego życia, mającymi ogromne znaczenie dla naszego dobrostanu. W tym artykule przyjrzymy się kluczowym aspektom medycyny.