Kąpiel ziołowa – poznaj jej drogocenny wpływ na ciało

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Kąpiele dość często kojarzą się nam z najlepszym sposobem na relaks. I dużo w tym prawdy, ponieważ korzystnie wpływają nie tylko na ciało, ale i na duszę. Po ciężkim dniu to najczęściej jedyna okazja na złagodzenie stresów i napięć. Odpowiednia kąpiel ukoi zmysły i przyniesie ulgę, rozluźniając całe ciało. W ten sposób nie tylko odpowiednio się zrelaksujemy, ale również odżywimy ciało, które zaowocuje pięknym wyglądem.

Kąpiel ziołowa, czyli coś dla ciała, coś dla ducha

Odżywianie ciała to podstawa i warto postawić na kąpiele, które pozwolą cieszyć się pięknym i jędrnym ciałem. Ostatnimi czasy modne stały się kąpiele ziołowe, które oferują całe bogactwo najlepszych składników, dbających o ciało i kojących zmysły. Z tego powodu coraz więcej ośrodków relaksacyjnych w swojej ofercie proponuje wszelkiego rodzaju kąpiele, które cieszą się ogromną popularnością. Woda pozytywnie wpływa na nastrój, odpręża i relaksuje, a dzięki odpowiedniej kompozycji składników, świetnie sprawdzi się jako środek pielęgnacyjny.

Zioła to bogactwo najlepszych składników i witamin, które coraz częściej używane są w kosmetyce i w pielęgnacji, właśnie dlatego, że potrafią zdziałać cuda. Najczęściej, spotykamy się z używaniem ziół do pielęgnacji włosów, do dbania o dobrą kondycję cery czy paznokci. Aktualnie, jak zostało wspomniane wyżej, swoją chwałę przeżywają również kąpiele relaksacyjnych. Zioła, które najkorzystniej wpływają na jędrność ciała, to przede wszystkim – roz­ma­ryn, szał­wia lub mię­ta pie­przo­wa.

Bluszcz jest znany ze swoich właściwości redukujących cellulit. Doskonale zadba o gładkość skóry, wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej czy obrzęków. Na wszelkie opuchnięcia sprawdzi się mieszanka przygotowana z bluszczu, z kwiatów czarnego bzu i owoców jałowca. Na suchą i podrażnioną skórę najlepiej zadziałać siemieniem lnianym i kozieradką. Do ziołowej kąpieli można z powodzeniem dodać olejki, które dodatkowo wzmocnią działanie ziół, oraz korzystnie wpłyną na skórę i zmysły. Wpłyną pozytywnie na samopoczucie i zniwelują stres. To moc naturalnych składników, która sprawdzi się w każdej sytuacji.

Jak przygotować kąpiel ziołową?

Przygotowanie odpowiedniej kąpieli ziołowej w zaciszu własnego domu wymaga odrobiny znajomości zasad, w jakich parzymy zioła. Taką kąpiel można przygotować wedle własnych preferencji, jednak, aby zobaczyć pozytywne rezultaty, należy powtarzać ją regularnie, minimum raz w tygodniu. Do 2-3 li­trów wrząt­ku należy dodać około 3-5 ły­żek mie­szan­ki zio­ło­wej i go­tować 5 mi­nut. Gotowy wywar należy wlać do wanny. Jeśli chodzi o zwykłą kąpiel, to należy pamiętać, że temperatura wody w wannie nie powinna wynosić więcej niż 38 stopni Celsjusza, a sama kąpiel powinna trwać nie dłużej niż 20 minut.

W przypadku kąpieli po treningu, relaksujących mięśnie, wo­da po­win­na mieć 36-40 stop­ni Cel­sju­sza, co uła­twi de­tok­sy­ka­cję or­ga­ni­zmu. Kąpiel nie powinna trwać dłużej niż 10 minut. Kąpiel rozluźniająca to temperatura w granicach 26-35 stop­ni Cel­sju­sza i powinno się ją brać maksymalnie 15 minut. Kąpiel hartująca trwa zaledwie 3 minuty w temperaturze 25 stopni Celsjusza. Wszystko zależy oczywiście od indywidualnych potrzeb i preferencji oraz od efektów, jakich oczekujemy. Mieszanki ziół pozwolą na utrzymanie skóry w świetnej kondycji. Wpłyną pozytywnie na krążenie, jędrność, gładkość i pomogą pozbyć się niedoskonałości. Poza tym zniwelują uczucie szorstkości i suchości. To lek na całe zło pielęgnacyjnych problemów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Optymalizacja procesów logistycznych dzięki wiedzy z zakresu prawa celnego. Przypadek klasyfikacji towarów
/
Optymalizacja procesów logistycznych dzięki wiedzy z zakresu prawa celnego. Przypadek klasyfikacji towarów
Odkryj jak właściwe stosowanie wiedzy z prawa celnego może usprawnić procesy logistyczne w twoim przedsiębiorstwie. Analizujemy przypadek klasyfikacji towarów.
Podnoszenie ciężarów versus trening oporowy – co wybrać dla swojego zdrowia i kondycji?
/
Podnoszenie ciężarów versus trening oporowy – co wybrać dla swojego zdrowia i kondycji?
Porównanie dwóch modaliści treningu - podnoszenia ciężarów i ćwiczeń oporowych. Dowiedz się, które z nich lepiej wpłynie na Twoje zdrowie i kondycję fizyczną.
/
Jak dobrać atrakcyjne dekoracje, w ramach aranżacji łazienki?
Odkryj, jak wyjątkowe dekoracje ścienne mogą odmienić wygląd Twojej łazienki. Jakie style, materiały i wzory najlepiej sprawdzą się w tej przestrzeni? Dowiedz się więcej!